Ripple

Ripple

Tarihler 2012 yılını gösterdiğinde ödeme ağı sistemi olan Ripple kendini gösterdi. Bilindiği gibi birçok kripto para birimi merkezsiz olmasıyla hayata geçen ve bu özellğiyle işlemler yaptıran dijital varlıklardı. Ripple bu yönüyle diğer kripto paralardan kendini ayırıyordu. Merkezi olan ve sembolü XRP olan bu kripto parada işlem gören her defter firmanın kendisinin kontrolünde yapılıyor. CEO görevini Brad Garlinghouse'un yaptığı Ripple'ın ana amacı para transferlerini hızlı bir biçimde gerçekleştirmenin yanında bu transferleri güvenli ve fiyat bakımından minimum seviyede tutmaktır.

Dünyadaki piyasa değeri olarak en büyük 3. kripto para birimi olan Ripple'ın en büyük avantajı kurumsal bir sisteme sahip olduğu için bankaların ve firmaların öncelikli olarak  yöneldiği transfer sistemi olmasını sağlamıştır. Ripple bunun yanında işlem hacmi bakımından yüksek bir değerde olduğu için kripto para borsalarının vazgeçilmezi durumundadır.Bu da onu erişim bakımından kolay bir kripto para yapıyor.Bilindiği gibi Bitcoin merkezi olmayan bir yapıya sahip Ripple ise Bitcoin den farklı olarak şirket tarafınında kontrol ediliyor. Buda onun en büyük farkı olarak ortaya çıkıyor. 

Madencilik konusunda Ripple tekrardan farklı bir kripto para birimi. Çünkü Ripple'ın madenciliği yok. Şu anda Dünyada dolaşımda olan bütün Ripple'lar lşirket tarafından üretiliyor. Toplamda 100 milyar Ripple üretilmiş olup bunun sadece 40 milyar adedi piyasaya sunulmuştur.

Peki Nasıl Ripple Nasıl Alırız?

Ripple almak için Bitci.com'a hemen üye olun. Borsa sekmesinden Ripple'a tıklayarak istediğiniz miktarda Ripple Satın alın.

Bitci.Com'a Üye Olmak İstiyorum