Tezos

Tezos

Tezos’u kısaca tanımlamak gerekirse, akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar için geliştirilmiş yeni bir platform diyebiliriz. Tezos’ın sembolü ise XTZ olarak belirlenmiştir. Tezos, kelimenin tam anlamıyla sanal bir cumhuriyete sahiptir ve kendi kendi yöneten merkezi bulunmayan bir Blockchain yani blok zinciri projesidir. Tezos ile birlikte resmi doğrulama işlemi yapmak kolaylaşıyor. Tezos topluluğunda protokolde yapılması planlanan değişiklikler ile ilgili oy kullanılıyor. Sonrasında gelen teklifler üzerinde toplu bir şekilde uzlaşı sağlanmış oluyor.

Tezos, yenilikçi teknoloji Blockchain yani blok zincirini resmi doğrulama yapmayı kolay hale getirmek için geliştirildi. Yapılan doğrulama işlemiyle birlikte akıllı sözleşmelerin güvenliği sağlanıyor.

Tezos’un özel Proof-of-Stake (PoS) algoritması her topluluk üyesine ağda bulunan işlemleri onaylama ve ve bu onaylama karşılığında ödül kazanma fırsatı sunuyor.

Tezos Madenciliği

Tezos, ortaya çıktığı günden itibaren yetkilendirilmiş Proof-of-Stake (PoS) metodunu kullanmayı planlıyor. Proof-of-Stake’le birlikte doğrulama işlemleri fiziksel madencilik yerine sanal madencilik şeklinde yapılıyor. Madenciliğe katılmak için yapmanız gereken tek şey token sahibi olmak. Madencilik makineleri ve yüklü elektrik tüketimi için ekstra para ödemenize gerek kalmıyor. Ayrıca, yetkilendirilmiş PoS ile Tezos sahibi olanlar yeteri kadar zaman veya bilgi sahibi olmadıklarında yerlerine başkasını da madencilik yapmak için yetkilendirebilir.

Tezos Nasıl Alınır

Tezos’u kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz. Tezos alım ve satım işlemi için Türkiye’nin en güvenli, hızlı ve geniş kripto para havuzuyla müşterilerine en iyi kripto arşivini sunan bitci.com adresiniz olacak.

1- Öncelikle piyasanın en güvenilir kripto para borsa sitelerinden olan https://www.bitci.com/ adresine giriş yapıyorsunuz.

2- Açılan sayfada ekranın hemen sağ üst köşesinde yeni üyelik ikonunu göreceksiniz. Bu ikona tıklamanız alım satım yapmak için ikinci adımınız olacak.

3- Bu kısımda sizden bazı bilgiler istenecek. Bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra üye Bitci.com sitesine üye olma işlemini tamamlanmış oluyor. Bunun sonrası tekrar Bitci.com adlı internet sitesine giriş işlemini gerçekleştirin

4- ‘Hesap Onay Yönetimi' bölümünden doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri doldurup bu aşamayı tamamlayın. Eğer daha önce bu işlemi yaptıysanız bu kısmı geçme imkanınız bulunuyor.

5- Hesabınızda herhangi bir kripto para veya TRY bulunmuyorsa TRY yatırma bölümüne giriş yapın ve hesabınıza banka havale/EFT veya papara kullanarak TRY yatırın. Hesabınızda kripto para veya TRY bulunuyorsa bu kısmı atlayabilirsiniz.

6- Borsa ekranında sol üst köşede TRY marketine tıklayın ve hemen altında XTZ’ye tıklayın.

7- XTZ alış kutusuna istediğiniz fiyattan alış emri verebilirsiniz. Bunun dışında market fiyatından almak için miktar kısmını doldurarak emir girişini gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız.

Belirlediğiniz emir ile piyasada eşleşen bir alış veya satış oluşursa sistem girmiş olduğunuz emri otomatik olarak gerçekleştirir.

Bu adımları izleyerek Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Tezos ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Tezos Ne Kadar

Akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar için geliştirilen Tezos, her kripto para biriminde olduğu gibi ortaya çıktı günden bu güne sert fiyat hareketleri yaşamıştır. Bu yazının hazırlandığı sırada (02.08.2019) 1 Tezos 1.44 dolar seviyesinde bulunuyor. Tezos para birimi dünkü fiyatına yüzde 13 daha değerli…

Tezos Fiyat

Bir sanal para birimi ya da dijital varlık biçimi olan Tezos, ortaya çıktığı ilk günden bu güne yukarı yönlü sert hareketler yaşarken, bu yazının hazırlandığı zamanda (02.08.2019) 1.44 dolar seviyesinde hareket ediyor. Tezos sahibi olmak için hemen www.bitci.com'a hiçbir ek ücret vermeden üye olabilirsiniz. Borsa menüsünden XTZ seçerek dilediğiniz kadar XTZ satın alımı yapabilirsiniz.

1 Tezos Kaç TL

Tezos, yenilikçi teknoloji Blockchain’i resmi doğrulama yapmayı kolay hale getirmek için geliştirilirken; TL değeri olarak bakıldığında bu yazının hazırlandığı zamanda (02.08.2019) 8.06 TL seviyesinde hareket ediyor. Tezos sahibi olmak şimdi çok kolay. Hemen www.bitci.com'a hiçbir ek ücret vermeden üye olup, borsa menüsünden XTZ seçerek istediğiniz sayıda XTZ alımı yapabilirsiniz.

Tezos Kaç Dolar

Sanal para borsalarından alım ve satım işlemini yapabileceğiniz Tezos, bu yazının hazırlandığı dakikalarda (02.08.2019) 1 Tezos kripto para birimi 1.44 dolar seviyesinde bulunurken, Tezos para birimi dünkü fiyatına yüzde 13 yukarıda bulunuyor. www.bitci.com'a girip ek bir ücret ödemeden üye olun. Sonrasında borsa menüsünden XTZ seçip belirlediğiniz miktarda Tezos alımı yapabilirsiniz.

Tezos Satın Al

Tezos sahibi olmak için, kripto para borsa platformlarını kullanmanız gerekmektedir. Bu platformlara üye olduktan sonra hızlıca istediğiniz satın alma işlemini yapabilirsiniz. Ancak güvenilir ve saygın bir platformu seçmeniz herhangi bir sorun yaşamamanız adına daha doğru olacaktır. Tezos sahibi olmak istiyorsanız Türkiye’nin en güvenilir ve kullanımı bakımından en kolay kripto para borsası www.bitci.com sizleri bekliyor olacak.

Tezos Borsası

Tezos satın almak isteyen yatırımcılar, Tezos satan kripto borsa platformları üzerinden alım işlemini gerçekleştirebilirler. Güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay kullanım arayüzü ile www.bitci.com'a hiçbir ek bir ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Üyeliğiniz tamamladıktan sonra belirlediğiniz sayıda kripto para alabilirsiniz.

Tezos Grafik

Tezos ile ilgilenen yatırımcılar ve yatırım yapmayı düşünenler Tezos’un tüm geçmiş grafiklerini ve dip zirve noktalarını inceleyerek daha doğru yatırım kararı alabilirler.

Tezos Türkiye

Kirpto para birimleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir çok yatırımcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Tezos ve başka bir kripto para birimi satın almak isteyen yatırımcılar, kripto para borsa platformları üzerinden satın alma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Sanal para borsalarında kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilen Tezos'u Türkiye’de güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay arayüzü ile www.bitci.com'dan satın alabilirsiniz.

Tezos Analiz

Tezos, sahibi olmak isteyen kişiler, birçok web sitesi üzerinde yer alan analizleri takip ederek yatırım yapmadan önce doğru karar için yardım alabilirler. İsmi bilinen analistlerin analizlerini takip etmeniz de mutlaka sizin için yol gösterici olacaktır.

Tezos Nasıl Üretilir

Ortaya çıktığı günden itibaren yetkilendirilmiş Proof-of-Stake (PoS) metodunu kullanmayı planlayan Tezos; Proof-of-Stake’le birlikte doğrulama işlemleri fiziksel madencilik yerine sanal madencilik şeklinde yapılıyor.

Tezos Forum

Tezos’un ve diğer sanal para birimlerinin konuşulduğu birçok forum sitesi bulunurken, bu forum sitelerinde kullanıcılar fikir alış verisinde bulunarak yatırımlarına yön veriyor.

Tezos Haber

Kripto para dünyasını etkileyecek aber akışları ve global piyasalarda yaşanan son gelişmelerin para birimlerinin değerleri üzerinde etkili olduğunu düşünürsek; Tezos’a yatırım yapmak isteyen kişilerin Tezos haberlerini yakinen takip etmeleri faydalarına olacaktır.

Tezos Nereden Alınır

Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Tezos ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Bitci.Com'a Üye Olmak İstiyorum